O Nas

O FIRMIE

Piekarnia “Bagietka” powstała 2 lutego 1977 roku, jej założycielami są: Jan i Zenona Podgórscy. Od początku swojego istnienia piekarnia mieści się w Kluczborku na ul. Wołczyńskiej nr 30. Aktualnie firmę prowadzą synowie Państwa Podgórskich: Artur i Roman, którzy od dziecka uczyli się trudnego fachu wypieku zdrowych i smacznych produktów.

Otwarcie piekarni było marzeniem Państwa Podgórskich i kiedy pojawiła się okazja, aby zakupić starą, zrujnowanej piekarnię przy ul. Wołczyńskiej, postawili wszystko na jedną kartę. Remont trwał kilka miesięcy, aby wraz z początkiem lutego 1977 roku mogła ruszyć produkcja. Początki były bardzo trudne, ponieważ na rynku brakowało wówczas dobrych jakościowo produktów i składników do produkcji pieczywa. Państwo Podgórscy zmuszeni byli podróżować po całym kraju, aby móc je zdobyć. Dzięki uporowi i godzinom ciężkiej pracy, udało się nawiązać kontakty ze sprawdzonymi dostawcami i piekarnia mogła poszerzyć swoją produkcję także o wyroby cukiernicze takie jak: pączki, bułki słodkie i ciasta.

Równolegle z działalnością piekarsko-cukierniczą Jan Podgóski podjął się kształcenia zawodowego uczniów. Podczas 40-letniej działalności zawodowej wyszkolił w “Bagietce” ponad 200 specjalistów. Obecnie niektórzy z nich prowadzą własne zakłady produkcyjne lub pracują w zawodzie piekarza lub cukiernika. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, zaczęto otwierać nowe sklepy i punkty dystrybucji. Dzisiaj “Bagietkę” można znaleźć w trzech miastach woj. opolskiego. Dokładne adresy wszystkich sklepów można znaleźć w zakładce Kontakt

Jeden z największych oraz najstarszych sklepów znajduje się w Kluczborku na ul. Piłsudskiego nr 17. Właśnie z nim wiąże się historia, powstania nazwy “Bagietka”. W trakcie prac remontowych, które miały miejsce w tym sklepie, jeden z pracowników budowlanych stwierdził, że piekarnia powinna mieć jakąś nazwę, aby wyróżniała się pośród konkurencji. Postanowiono wówczas, że piekarnia & cukiernia będzie nosić nazwę “Bagietka” od jednego z produktów jaki wówczas cieszył się ogromną popularnością, w szczególności wśród najmłodszych klientów. Do dnia dzisiejszego bagietka jest produkowana zgodnie z recepturą z tamtych lat: z półsłodkiego ciasta pszennego z makową posypką.

Co nas wyróżnia?

Naszym priorytetem jest produkt, który sprzedajemy naszym klientom. Naszym głównym celem jest, aby nasze wypieki miały wysoką jakość, były tworzone z najlepszych składników oraz zgodna z tradycyjnymi recepturami, które przekazywane są w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenia. Nie wierzmy w tańsze zamienniki, które rujnują efekt finalny produktu. JAKOŚĆ, TRADYCJA, RECEPTURA to są wartości, które wyznaczają nam kierunek, w którym podąża nasz firma. Chcemy podkreślić, że nasze pieczywo i ciasta pieczemy na mące z lokalnych mniejszych młynów, przy wykorzystaniu świeżego mleka i polskich półproduktów. Dbając o zdrowie naszych klientów, nie stosujemy mas jajecznych czy jajek w proszku. Dawne receptury, których przestrzegamy powodują, że nasze ciasta wyróżniają się na imprezach niepowtarzalnym smakiem.

1977

rok otwarcia piekarni

1981

rok uruchomienie cukierni

1977- 1990

rok dalsza rozbudowa piekarni i jej modernizacja

1983

uruchomienie sklepu firmowego przy ulicy Piłsudskiego 17

1991

rok uruchomienie punktu firmowego w Kluczborku przy Placu Konstytucji 3 Maja

2002

rok otwarcie sklepu firmowego w Wołczynie

2003

rok wprowadzenie do oferty lodów

2005

rok otwarcie sklepu firmowego w Opolu

2008

rok modernizacja sklepu przy ulicy Piłsudskiego

2019

rok modernizacja sklepów w Wołczynie i Opolu

Odkryj najwyższej klasy nasze produkty wypiekane dla Ciebie z miłością!